Spis chwilówek

Lendon: Opinie dotyczące pożyczki reklamowanej jako poduszka finansowa

Ostatnio w mediach pojawiła się nowa reklama firmy Lendon, emitowana w telewizji w ramach dość intensywnej kampanii. Do tej pory jedynie Vivus i Wonga intensywnie inwestowały w kampanie reklamowe w telewizji, które przecież wymagają naprawdę sporych nakładów.

Oczywiście w ogólnopolskich stacja telewizyjnych pojawiali się też inni jak Filarum, Ferratum Bank itp, ale raczej w ramach bardzo krótkich kampanii. W przypadku Lendon chyba zanosi się na dłuższą.

Czy pożyczka w firmie Lendon się czymś wyróżnia, czy to po prostu kolejny klon Vivusa? Raczej klon, ale na nieco innych warunkach. Pierwsza darmowa pożyczka jest podobna, ale nie identyczna.

Lendon oferta pożyczki za darmo

Firma wybrała ciekawy motyw promocyjny – czyli poduszkę finansową, gdy brakuje nam pieniędzy na niespodziewane wydatki. Motyw poduszki łapiącej spadającego człowieka od razu nasuwa skojarzenia ze bezpieczeństwem i stabilizacją. Czyli jest to bardzo sprytny zabieg psychologiczny i bardzo dobrze dobrany.

Jak jednak wygląda owa pożyczka w praktyce?

Lednon reklamuje swoją pierwszą darmową pożyczkę dla kwoty do 2500 zł i do 45 dni. Szukając informacji i recenzji tej pożyczki przeczytałem opinie o Lendon https://antyhaczyk.blogspot.com/2016/06/lendon-pl-opinie-o-pozyczce.html do pierwszej pożyczki za darmo w serwisie Antyhaczyk, gdzie można przeczytać – że w przypadku pierwszej darmowej pożyczki lepiej wybierać mniejszą kwotę, bo według wielu opinii, wnioski o te wysokie kwoty są raczej odrzucane. Nie jest to nic nowego na tym rynku, bowiem w większości firm oferujących szybkie pożyczki internetowe te promocyjne kwoty spełniają głównie rolę marketingową.

Nie zmienia to jednak faktu, że pożyczka ta rzeczywiście jest darmowa dla nowych klientów. Możemy w ten sposób pożyczyć pieniądze za darmo o ile nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z oferty Lendon, a także Extraportfel czy innych marek należących do CreamFinance, bo to wszystko jedna firma, a darmowa jest tylko pierwsza pożyczka.
Drugim warunkiem jest terminowa spłata – otóż jeśli nie spłacimy takiej pożyczki w terminie to poniesiemy spore koszty. Wystarczy w tym momencie zaznaczyć, że RRSO dla pożyczki poza promocją przy kwocie 2600 zł na 45 dni wynosi jedynie 664 % – według symulacji wykonanej przed chwilą na stronie Lendon.

Także reasumując jest to pożyczka dla skrupulatnych osób, które nie będą miały na pewno problemu ze spłatą, bo mają pewne źródło dochodu np. z wynagrodzenia za pracę. Gorzej jeśli się przeliczymy co do pewności tego źródła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.